Холандия смачка С.Ирландия с 6:0, Норвегия и Хърватия с реми в Осло (ВИДЕО)

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
00:47, 3 юни 2012, Автор: , Преглеждания:77

снимка: ROBIN UTRECHT/AFP/GettyImages

Отборът на Холандия спечели разгромна победа с 6-0 над Северна Ирландия в последната си проверка преди старта на Европейското първенство, играна на „Амстердам Арена“.

Резултатът бе открит още в 11-ата минута, след като Ван Перси засече с глава на задната греда отлично центриране на Снайдер. Само четири след това Снайдер удвои предимството на „лалетата“ с прекрасен шут от фаул. В 29-ата Ван Перси вкара още един гол, този път от дузпа, за да направи разликата класическа.

В 37-ата минута Робен пресече пас в половината на ирландците, след което подаде към Ван Перси, а нападателят продължи на ляво към Ибрахим Афелай и крилото на Барселона вкара за 4-0. Шест след почивката Робен проби по десния фланг, след което намери Ван Перси в пеналта, а РВП подаде назад към дъгата на наказателното поле, откъдето Афелай реализира за 5-0. В 78-ата защитникът Влаар засече с глава центриране от корнер на Афелай и оформи крайното 6-0.

В друг приятелски двубой от днес Норвегия и Хърватия приключиха при равенство 1-1 на „Улевал“ в Осло. Гостите откриха резултата в 79-ата минута, след като Дарио Сърна проби прекрасно по дясното крило и стигна до аутлинията, откъдето центрира към пеналта. Там Едуардо да Силва бе безпощаден и отбеляза с глава за 1-0. В добавеното време „викингите“ се добраха до ремито, след като Тарик Елюнуси вкара отблизо с глава след изпълнение на корнер.