„Кралете“ на победа от исторически триумф в Купа Стенли

Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
07:48, 5 юни 2012, Автор: , Преглеждания:70

снимка: REUTERS/Mike Blake

Отборът на Лос Анджелис Кингс е само на победа от първата в историята си Купа Стенли, след като във финал номер 3 в НХЛ смачка тима на Ню Джърси Девилс с 4-0 като домакин. По този начин „кралете“ са напред с 3-0 успеха, а четвъртият сблъсък ще се играе отново в Ел Ей.

След нулева първа част домакините успяха да открият резултата в шестата минута на втората третина. Алек Мартинес се възползва от пас на Кинг и разстреля Бродюр за 1-0. Десетина минутки по-късно Анзе Копитар удвои предимството на Кингс, вкарвайки след подаване на Браун.

Само в рамките на две минути и половина, между четвъртата и седмата, в третия период тимът от Лос Анджелис реши всичко с нови два гола. Първо Джеф Картър направи разликата класическа, а след това Джъстин Уилямс отбеляза за крайното 4-0.

Следващият мач, който е под номер 4, ще се играе отново в „Града на Ангелите“. В четвъртък сутринта Кингс приемат Девилс в търсене на своята първа титла в клубната си история.