Стоусър срещу Ерани е първият полуфинал при дамите в Париж

Публикувано в: WTA, Избрано, Тенис
16:51, 5 юни 2012, Автор: , Преглеждания:55

снимка: Clive Brunskill/Getty Images

Поставената под номер 6 Саманта Стоусър и 21-ата в основната схема Сара Ерани ще се срещнат в първия полуфинал при дамите на втория турнир от Големия шлем – Ролан Гарос. Австралийката надделя с 6-4; 6-1 над Доминика Цибулкова, докато италианката би Анжелик Кербер с 6-3; 7-6(2).

Срещата започна равностойно до 2-2, след което австралийката направи пробив на нула, отрази един брейкбол при своя сервис и дръпна с 4-2. Последва изключително оспорван и продължителен седми гейм, в който словачката на три пъти спаси подаването си, но при четвъртия си шанс Сам реализира втори пробив и поведе с 5-2. Цибулкова, обаче, не се предаде и съумя да върне единия брейк, за да намали пасива си до 4-5. В десетия гейм Стоусър спаси цели три шанса за нов пробив на словачката и след серия от уинъри спечели сета с 6-4.

При първия сервисгейм на австралийката във втората част, Доминика поведе с 40-0, но с пет поредни точки Сам спаси подаването си и изравни резултата на 1-1. След това Стоусър, надъхана от взетия си гейм, успя набързо да пробие на два пъти сервиса на съперничката си и да дръпне с 5-1. В седмия гейм Цибулкова отново сдаде подаването си, а с това и мача и след 6-1 във втората част шестата поставена се класира за полуфиналите.

снимка: PATRICK KOVARIK/AFP/GettyImages

Там Стоусър ще срещне Сара Ерани, която се наложи над десетата поставена Анжелик Кербер с 6-3; 7-6(2). Мачът започна отлично за италианката, която проби на старта и поведе с 2-0. В седмия гейм германката отрази два брейкпойнта и намали пасива си до 3-4, но при следващото си подаване Кербер бе безпомощна. След втори пробив Ерани взе първия сет след 6-3.

Втората част тръгна с брейк за Анжелик в третия гейм, но веднага след това 25-годишната тенисистка от Болоня върна пробива и изравни за 2-2. В следващите минути двете отново се пробиха и доведоха нещата до 5-5. Последваха нови два брейка, които докараха сета до тайбрек, след като Ерани спаси няколко сетбола. В него Сара поведе с 3-0 и до края не изпусна инициативата с много агресивна игра, стигайки до успеха след 7-2 точки. По този начин италианката достигна до своя първи полуфинал на турнир от Големия шлем.