Юношите удариха Русия след тайбрек в Благоевград

22:36, 5 юни 2012, Автор: , Преглеждания:91

Националният отбор на България за юноши старша възраст победи връстниците си от Русия в първата контрола между двата тима в Благоевград. Момчетата на Мирослав Живков надделяха над своите гости в зала Скаптопара с 3:2 (25:23, 27:25, 23:25, 19:25, 18:16) след близо два часа игрово време.

Домакините се възползваха от повечето грешки, които допускаше Русия, и спечелиха първите два иначе равностойни гейма. В третата част обаче самите български волейболисти увеличиха брака в играта си и позволиха на своите гости да надделеят в края на гейма. В четвъртата част руснаците натиснаха в нападение и особено на сервис и това бе единственият гейм, в който разликата в крайния резултат не беше минималната възможна. Тайбрекът отново бе изключително равностоен и драматичен, като в крайна сметка Лъвчетата триумфираха като победители.

Най-резултатни сред българските волейболисти в мача бяха Димитър Маринков с 18 и Иван Иванов със 17 точки.

Следващата контрола между двата отбора, които се готвят за Европейското първенство за младежи през август и септември, е предвидена за 7 юни.