България на Олимпиада след разгром над Египет!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
22:16, 10 юни 2012, Автор: , Преглеждания:203

Националният отбор на България за мъже се класира за Олимпийските игри в Лондон, след като постигна победа с 3-1 (25-16; 25-18; 20-25; 25-12) гейма над тима на Египет в последния си мач на квалификацията в Арена Армеец в София. По този начин нашите завършиха на първо място с пълен актив от девет точки и си осигуриха визи за английската столица.

Мачът започна много силно за момчетата на Радостин Стойчев, които успяха да решат първия гейм още в началото. След силна игра резултатът стана 11-2. До края Тошко Алексиев наниза шест точки и „лъвовете“ взеха частта с категоричното 25-16.

Във втория гейм домакините поведоха с 8-5 при първата почивка, но веднага след това „фараоните“ изравниха за 9-9. Това, обаче, само ядоса нашите момчета, които до края не оставиха никакви съмнения в превъзходството си, за да спечелят гейма с 25-18.

В третата част Ввигра за България останаха Георги Братоев и Валентин Братоев, а геймът започна неприятно и при първото техническо Египет имаше предимство – 8-3. След това разликата скочи до цели осем пункта – 13-5. До края на момчетата на Радо Стойчев намалиха малко пасива си, но все пак загубиха гейма с 20-25.

В четвъртата част „лъвовете“ се стегнаха и още в началото поведоха с 6-1, а първата техническа пауза дойде при 8-4. До второто техническо заработи и българският блок и Теди Тодоров отчая „фараоните“, довеждайки нещата до 16-8. Това реши всичко и в последните минути „трикольорите“ нямаха проблеми, за да спечелят с 25-12 и 3-1 гейма.

Съставът на България – Андрей Жеков, Виктор Йосифов 5, Матей Казийски 12, Цветан Соколов 19, Теодор Тодоров 7, Тодор Алексиев 9 – либеро Теодор Салпаров (Георги Братоев 2, Валентин Братоев 6, Николай Пенчев)