Испания и Италия поделиха точките в страхотно зрелище (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят
20:53, 10 юни 2012, Автор: , Преглеждания:115

снимка: Claudio Villa/Getty Images

Отборите на Испания и Италия завършиха наравно 1-1 в изключително зрелищен мач от Група C на Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна. Резултатът в срещата на „PGE Arena Gdańsk“ откри Антонио Ди Натале в 61-ата минута, а само три по-късно Сеск Фабрегас изравни за еврошампионите.

Срещата започна много агресивно за „адзурите“, които влизаха твърдо при всяко едно единоборство. В 13-ата минута Андреа Пирло изпълни чудесен фаул, но Касияс изби. Десет след това Антонио Касано опита диагонален шут от труден ъгъл, но изстрелът му мина покрай страничния стълб. След половин час игра Иниеста отправи силен изстрел, но Буфон бе на своето място.

В 36-ата минута Маркизио със страхотна тупалка от дъгата на пеналта можеше да открие резултата, но Касияс улови. В края на първата част световните шампиони можеха да  поведат в резултата, но Иниеста стреля над напречната греда от десетина метра. В ответната атака и „скуадрата“ бе много близо до попадение, но Икер Касияс изби блестящо удар с глава на Тиаго Мота.

Шест минути след почивката хубава атака на Испания завърши с прекрасен пас на Фабрегас към Иниеста, който стреля диагонално, но на сантиметри от левия страничен стълб. Секунди след това Балотели пресира Рамос по дясното крило и отне топката, останал очи в очи със стража Касияс, обаче, се засуети и защитникът на Реал притича и изби кълбото.

В 61-ата минута Италия успя да открие резултата, след като Пирло даде гениален извеждащ пас към резервата Тото Ди Натале и нападателят на Удинезе опъна мрежата на иберийците. Само 180 секунди по-късно „ла фурия роха“ възстанови статуквото в двубоя, след като Давид Силва подаде прекрасно към Фабрегас и халфът на Барселона се разписа за 1-1.

В 75-ата минута, само секунди след влизането си в игра, Фернандо Торес остана сам срещу Буфон, но изигра левашки ситуацията и вратарят на „адзурите“ му отне топката. Само 120 секунди след това Джовинко копна изключително към Ди Натале, но той от много трудна ситуация не улучи вратата на съперника.

В 85-ата минута отново „Ел Ниньо“ можеше да вкара гол за Испания, след като Буфон бе излязъл много напред, но русокосият стрелец на Челси би над напречната греда. 60 секунди преди последния съдийски сигнал Клаудио Маркизио имаше шанс да отбележи, но ударът му се озова в ръцете на Касияс.

По този начин мачът приключи при 1-1 и двата отбора си разделиха по една точка. В другия двубой от групата по-късно тази вечер играят Ейре и Хърватия.

Ето ги и двата състава:

Испания – 1.Касияс – 17.Арбелоа, 3.Пике, 15.Рамос, 18.Алба – 6.Иниеста, 8.Шави, 14.Алонсо, 16.Бускетс – 21.Силва (65 – 22.Навас), 10.Фабрегас (74 – 9.Торес)

Италия – 1.Буфон – 2.Маджо, 3.Киелини, 19.Бонучи – 5.Мота (90 – 23.Ночерино), 16.Де Роси, 8.Маркизио, 21.Пирло – 13.Джакерини, 9.Балотели (57 – 11.Ди Натале), 10.Касано (65 – 20.Джовинко)

Стадион: „PGE Arena Gdańsk“ в Гданск
Съдия: Виктор Касай (Унгария); Помощници: Габор Ерош и Гьорги Ринг (Унгария)
Жълти картони: Алба 67, Арбелоа 84, Торес 84 (Испания); Балотели 37; Бонучи 66, Киелини 77, Маджо 89 (Италия)
Голмайстори: 0-1 Ди Натале 61; 1-1 Фабрегас 64