Ново 3:2 за „Лъвчетата“ срещу Русия

00:26, 11 юни 2012, Автор: , Преглеждания:65

Младежкият национален отбор на България постигна трета поредна победа в приятелските мачове с връстниците си от Русия, като за трети пореден път резултатът от мача е 3:2. Този път обаче Лъвчетата и техните гости изиграха истински тайбрек за решаване на спора в благоевградската зала Скаптопара и оформиха крайното 3:2 (16:25, 25:15, 22:25, 27:25, 15:9) за България, пише BGVolleyball.com.

След тежка загуба в първия гейм момчетата на Мирослав Живков натиснаха на сервис и на блокада и взеха реванш с още по-убедителен резултат във втория гейм. В третия гейм добрата игра на българите на блокада и на начален удар продължи, но те вече не бяха така ефикасни в нападение, а и увеличиха непредизвиканите грешки. За четвъртата част Трикольорите сведоха брака в играта си до минимум и така успяха да надделеят над противника въпреки силните руски атаки. В тайбрека нашите показаха надмощие и се поздравиха с победата,

Топреализатор на мача стана Алексей Кобильов с 21 точки за Русия. Най-резултатен за победителите бе Димитър Маринков с 18. Иван Иванов добави 16, а Станислав Величков, който този път игра като редови посрещач, а не като либеро, записа още 15.

В подготовка за финалите на Евро 2012, двата тима ще изиграят още една контрола в Благоевград този вторник.