Лос Анджелис Кингс е новият носител на Купа Стенли

Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
07:44, 12 юни 2012, Автор: , Преглеждания:76

снимка: Jeff Gross/Getty Images

Отборът на Лос Анджелис Кингс спечели за първи път в своята история Купа Стенли. „Кралете“ смачкаха Ню Джърси Девилс с 6-1 във финал номер 6 и по този начин триумфираха в серията с 4-2 успеха.

Домакините решиха всичко в сблъсъка с три бързи попадения още през първата част. Първо в 12-ата минута Дъстин Браун даде аванс на своите при числено предимство, а малко след това Джеф Картър удвои. В 16-ата интригата бе тотално убита след гол на Тревър Люис.

Само 90 секунди след старта на втория период Картър реализира за втори път, за да доведе нещата до 4-0. Малко преди края на втората третина Адам Енрике вкара почетното попадение за „Дяволите“. В края на последната част Люис и Мат Грийн оформиха победата на Ел Ей за 6-1.

снимка: Bruce Bennett/Getty Images

За Кингс успехът днес е исторически, тъй като отборът триумфира за първи път с най-ценния трофей в НХЛ в 45-годишната си клубна история.