Хърватия измъкна точка от Италия (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
20:52, 14 юни 2012, Автор: , Преглеждания:124

снимка: ODD ANDERSEN/AFP/GettyImages

Oтборите на Италия и Хърватия завършиха наравно 1-1 в дербито на втория кръг на Група C на Евро 2012 на стадион „Мийевски“ в Познан. Андреа Пирло даде аванс на „адзурите“ преди почивката, а след нея Марио Манджукич изравни.

Срещата започна динамично и с атаки към двете врати още от самото начало. В 11-ата минута Маркизио отправи много сиелн удар от дъгата на пеналта, но топката профуча над напречната греда. Малко след това и Балотели пробва своя късмет, но шутът му отиде в тялото на Плетикоса. Последваха по-спокойни минути и едва в 37-ата „скуадрата“ избухна с чисто положение.

Касано даде великолепен пас към Маркизио, който финтира Сърна, но очи в очи с хърватския страж не успя да го преодолее и в двата си опита. Секунди след това, обаче, Пирло с чудесно изпълнение от фаул направи безпомощен вратаря на „шахматистите“ и даде преднина на Италия.

След почивката положенията пред двете врати липсваха, а „адзурите“ се прибраха леко в защита, изчаквайки удобен шанс да нанесат своя удар. Вместо това, обаче, до попадение стигнаха хърватите. В 72-ата минута Стринич центрира великолепно от левия фланг, Киелини увисна и топката стигна до Манджукич, който от малък ъгъл с мощен шут намери мрежата на Буфон.

След това реми Хърватия остава начело в класирането с четири точки, а Италия е на второ място с две. По-късно тази вечер е вторият двубой в групата между Испания и Ейре.

Италия – 1.Буфон – 2.Маджо, 19.Бонучи, 3.Киелини, 16.Де Роси – 5.Мота (63 – 18.Монтоливо), 8.Маркизио, 21.Пирло, 13.Джакерини – 9.Балотели (70 – 11.Ди Натале), 10.Касано (83 – 20Джовинко)

Хърватия – 1.Плетикоса – 11.Сърна, 5.Чорлука, 13.Шилденфелд, 2.Стринич – 7.Ракитич, 8.Вукойевич, 10.Модрич, 20.Перишич (68 – 6.Пранич) – 9.Йелавич (83 – 22.Едуардо), 17.Манджукич (90 – 19.Кранчар)

Стадион: „Мийевски“ в Познан
Съдия: Хауърд Уеб (Англия); Помощници: Майкъл Мълърки и Питър Киркъп (Англия)
Жълти картони: Мота 57, Монтоливо 80 (Италия); Шилденфелд 86 (Хърватия)
Голмайстори: 1-0 Пирло 39; 1-1 Манджукич 72