Полша и Бразилия записаха победи в Тампере

01:54, 16 юни 2012, Автор: , Преглеждания:83

Отборът на Полша излезе отново начело в Група Б на Световната лига. В мач от първия кръг на последния четвърти турнир в Тампере „дружина полска“ надделя над домакина Финландия с 3-0 (25-16; 26-24; 25-19) гейма.

Скандинавците не успяха да се противопоставят на своите гости и с изключение на втората част бяха като обречени в този сблъсък. Мико Ойванен бе най-резултатен за Суоми с осем точки, а за победителите Михал Винярски наниза 12 пункта, а Збигнев Бартман се отличи с 11.

По-рано днес Бразилия изненадващо даде точка на Канада, след като спечели трудно с 3-2 (22-25; 25-19; 25-14; 19-25; 15-9). Уолъс де Соуса бе най-добър за „селесао“ с 24 точки, а Мурило Ендрес приключи с 19, докато центърът Сидней добави още 16. За „кленовите листа“ звездата Гавин Шмит наниза 27 пункта.

В класирането Полша е начело с 23 точки, с колкото е и световният шампион Бразилия. Финландия и Канада са на последните две места с по седем пункта.

В утрешния предпоследен втори кръг Канада среща Полша, а Бразилия играе срещу домакините от Финландия.