Полша и Бразилия отново мачкат в Група Б на Световната лига

23:17, 16 юни 2012, Автор: , Преглеждания:84

Отборите на Полша и Бразилия спечелиха поредните си победи в Група Б на Световната лига, след като и в днешните мачове на турнира в Тампере нямаха проблеми и записаха чисти успехи.

В първия сблъсък Полша доста се измъчи с тима на Канада и въпреки че надделя с 3-0 (26-24; 25-22; 25-23) гейма имаше затруднения във всяка една част на мача. Михал Винярски бе най-добър за победителите с 15 точки, а центърът Пьотр Новаковски се отличи с 12. 11 пункта заби Бартош Курек, а Збигнев Бартман приключи с десет. За северноамериканците Гавин Шмит бе най-резултатен с 11 точки.

Във втория двубой Бразилия спечели доста по-лесно с 3-0 (25-22; 25-18; 25-23) срещу домакина Финландия. Звездата на „селесао“ Мурило Ендрес бе най-резултатен с 14 точки, а диагоналът Уолъс де Соуса добави още 13. Центърът Родриго Сантана се отчете с 12 пункта. За скандинавците Мико Ойванен наниза 16, а Мати Хийтанен завърши с десет.

В класирането начело с по 26 точки са Полша и Бразилия, но „дружина полска“ има по-добри показатели. Утре е директният сблъсък между двата колоса за определяне на победителя в групата. Финландия и Канада имат по седем пункта и ще спорят за третото място в утрешния ден в Тампере.