Перфектна Испания накълца импотентните „петли“ на Блан (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят
23:37, 23 юни 2012, Автор: , Преглеждания:109

снимка: AP Photo/Michael Sohn

Европейският шампион Испания продължава с успешната защита на титлата си на Евро 2012, след като надделя с 2-0 над Франция в четвъртфиналите. По този начин момчетата на Висента Дел Боске се класираха за полуфиналите, където ще спорят с тима на Португалия. Головете за иберийците на „Донбас Арена“ отбеляза Чаби Алонсо.

Още в шестата минута „ла фурия“ имаше претенции за дузпа, след като Гаел Клиши препъна Сеск Фабрегас, но Никола Рицоли може би правилно не посочи бялата точка. В 19-ата левият бек Жорди Алба проби чудесно по фланга, след което центрира към Чаби Алонсо и халфът на Реал Мадрид със страхотен удар с глава не остави шанс на Юго Льори. В 32-ата Йоан Кабай отправи страхотен снаряд от 28 метра от фаул, но Икер Касияс с една ръка изби в корнер. До края „петлите“ опитаха натиск, но така и не успяха да създадат ново положение за гол пред Касияс.

След почивката момчетата на Лоран Блан продължиха да имат надмощие над еврошампиона, но сериозни опасности пред вратата на „ла фурия“ нямаше. В 61-ата минута Матю Дебюши засече с глава центриране на Рибери, но топката мина над напречния стълб. Малко след това Фабрегас се откъсна очи в очи с Льори, но френският страж излезе навреме и пресече кълбото. Безидейната игра в нападение на тима на Блан само допринесе за лесния успех на иберийците. В последните секунди Педро бе съборен от Ревейер в пеналта и Никола Рицоли даде дузпа. Чаби Алонсо не сгреши и оформи крайното 2-0.

По този начин на 27 юни Испания ще се изправи срещу Португалия в битка за място на големия финал.

Испания – Касияс – Арбелоа, Рамос, Пике, Алба – Алонсо, Бускетс, Иниеста (84 Касорла), Шави  – Силва (65 Педро), Фабрегас (67 Торес)

Франция – Льори – Ревейер, Рами, Косчелни, Клиши – Дебюши (64 Мене), Кабай, Мвила (79 Жиру), Малуда (65 Насри), Рибери – Бензема

Стадион: „Донбас Арена“
Съдия: Никола Рицоли (Италия); Помощници: Андреа Стефани и Ренато Фаверани (Италия)
Жълти картони:  Рамос 31 (Испания); Кабай 42, Мене 76 (Франция)
Голмайстори: 2-0 Алонсо 19; 90