Младежите загубиха първата си контрола в Русия

22:32, 29 юни 2012, Автор: , Преглеждания:54

Младежкият национален отбор на България загуби първата си контролна среща от четиристранния приятелски турнир, който се играе в Двореца на спорта Борисоглебский в руския град Роменское. Нашите бяха надиграни от тима на Русия-2 с 3:1 (25:16, 25:12, 24:26, 25:19), след 96 минути игра.

В първите два гейма представителите на домакините водеха с убедителна разлика през цялото време, като българските състезатели не успяха да стопят разликата и да напрявят нещо повече от това да играят ролята на догонващи.

Обрат настъпи в третата част, когато нашите поеха инициатива от самото начало, като първото техническо прекъсване бе при 8:6, а второто при 16:14 в наша полза. Въпреки че при 23:21 в наша полза руснаците ни доближиха, а в последствние се стигна до равенството 24:24, родните волейболисти все пак устояха на напрежението и спечелвайки с 26:24, намалиха разликата 1:2 гейма.

В четвъртата част обаче българите бяха равностойни само до първото техническо прекъсване, след което руснаците отново надделяха и затвориха мача, само с един загубен гейм.

С най-голям актив за българския тим бе Иван Иванов, който отбеляза 14 точки в мача. Димитър Маринков пък добави още десет пункта.