Радванска и Клайстерс на осминафинал в Лондон

Публикувано в: WTA, Тенис
20:09, 29 юни 2012, Автор: , Преглеждания:39

снимка: Julian Finney/Getty Images

Поставената под номер 3 Агниешка Радванска се класира с лекота за четвъртия кръг на третия турнир от Шлема – Уимбълдън.

В мач от третата фаза полякинята разби младата надежда на домакините Хедър Уотсън, като и даде само два гейма – 6-0; 6-2. В осминафиналите номер 3 в света очаква за съперничка победителката от сблъсъка между Надя Петрова и Камила Джорджи.

Бившата номер 1 в света Ким Клайстерс също продължава напред в Лондон. Белгийката имаше аванс от 6-3; 4-3 срещу рускинята Вера Звонарьова, която получи травма и прекрати участието си в двубоя. В четвърти кръг Клайстерс ще спори с номер 8 Анжелик Кербер. Германката не остави шанс на Кристина МакХейл (САЩ) и победи с 6-2; 6-3.

Поставената под номер 30 Шуей Пън записа разгромна победа с 6-1; 6-2 над Аранча Рус (Холандия) и очаква в следващия етап Сораня Кърстя или Мария Кириленко.