Куба смачка Бразилия с 3:0

Публикувано в: Волейбол, Избрано
19:17, 4 юли 2012, Автор: , Преглеждания:76

Отборът на Куба стартира с прекрасна победа участието си във Финалите на Световната лига, след като смачка с 3-0 (25-19; 26-24; 25-22) гейма световния шампион Бразилия в първия мач от Група Ф.

Срещата започна по-добре за карибския тим, който поведе с 8-5 след силна игра на Хенри Бел. Момчетата на Орландо Блекууд продължиха да мачкат съперника си и дръпнаха с 13-8, което накара Резенде да иска таймаут. До втората техническа пауза разликата се запази, а след нея Бел доведе нещата до 18-12, което принуди бразилския селекционер да иска второ прекъсване. До края Куба нямаше проблеми и спечели гейма с 25-19.

Втората част отново тръгна чудесно за момчетата от острова на свободата, след като те дръпнаха с 8-4 след няколко грешки на „златистите“. Две чудесни бомби от сервис на Леон дадоха аванс от пет точки на Куба и 15-10, което накара Резенде да ползва таймаут. Той, обаче, не даде особен резултат и символичните домакини излязоха напред с 21-16 и последва второ прекъсване за южноамериканците. Бразилия намали пасива си до 20-22, а след бомбена контра на Уолъс разликата бе стопена на един пункт – 23-24 и Блекууд също ползва почивка. Уолъс с ново чудесно нападение изравни за 24-24, но след това прати сервиса си в мрежата. Последва блокада на Меса в центъра и 26-24 за Куба.

Третата част започна прекрасно за „селесао“, който дръпна с 8-5, а след контра на Данте разликата бе увеличена на четири пункта – 11-7 и Блекууд взе таймаут. Постепенно, обаче, Вилфредо Леон върна своите в играта и дори даде преднина от 14-13 за Куба още преди второто техническо. След него карибците успяха да увеличат аванса си на две точки, а след поредната грешка в нападение на бразилците резултатът стана 23-20. Атака през центъра за тима на Орландо Блекууд сложи край на двубоя, след като неговите момчета спечелиха с 25-22 и 3-0 гейма.

Вилфредо Леон бе най-резултатен за своите с 15 точки, а Роландо Сепеда се отличи с 12, докато Хенри Бел добави още 11. За „златистите“ Сидней завърши с 13, а Уолъс се включи от пейката с още 11.

Куба – Диас 1, Бел 11, Леон 15, Сепеда 12, Меса 5, Кинтана 6 – либеро Гутиерес (Естрада, Бисет,  Лейва)

Бразилия – Резенде 2, Сидней 13, Данте 7, Висото 2, Сааткамп 7, Мурило 3 – либеро Сержио (Уолъс 11, Рикардо, Алвес 7, Родригао 1)