Мьолде и Шльонск с безпроблемни победи в Шампионската лига

Публикувано в: Футбол Свят, Шампионска Лига
23:53, 18 юли 2012, Автор: , Преглеждания:49

Норвежкият първенец Мьолде на крачка от класиране за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като постигна класически успех с 3-0 над тима на Вентспилс  на своя „Акер стадион“ в първия сблъсък между двата състава.

И трите попадения за скандинавците тази вечер паднаха след почивката, а в герой за тима се превърна Дави Анган. Котдивоарският нападател откри резултата в 53-ата минута, а половин час по-късно оформи крайното 3-0. Между головете на африканеца защитникът Вегард Форен реализира за 2-0 с точно изпълнение от бялата точка в 74-ата минута.

Полският шампион Шльонск също взе надеждна преднина след първия мач, след като надигра черногорския Будучност с 2-0 като гост. Словенският халф Рок Елснер даде аванс на поляците в 19-ата минута, а Себастиан Мила с гол от дузпа малко след почивката оформи крайното 2-0.