България падна от Португалия във втората контрола

Публикувано в: Баскетбол, България
01:11, 20 юли 2012, Автор: , Преглеждания:68

Мъжкият национален отбор на България загуби втората си контролна среща с Португалия в Правец. Баскетболистите на Росен Барчовски отстъпиха на иберийците с 66-72, а в игра за 5 минути бе и капитанът Филип Виденов.

Голяма част от мача премина под диктовката на Португалия и закономерно се стигна до успеха на тима. Следващите проверки за България ще бъдат мачовете от престижния European Basketball Tour, който започва във вторник. Там съперници на България ще бъдат Турция, Полша и Украйна. Мачовете ще се играят в „Арена Армеец” в София.

Много силно начало за португалците им даде преднина от 9-1. Те продължиха да контролират играта изцяло през първата четвърт и увеличиха аванса си до 13 точки след нея – 24-11. Португалците намалиха темпото и това даде възможност на националите ни да стопят част от дефицита си. Така на почивката те изоставаха с 6 точки – 34-40.

Силна серия от 15-8 през първата половина на третата част изведе българите напред за първи път в мача при 49-48. Те успяха да запазят минимален аванс и след 30 минути игра – 60-57. Португалия обаче изравни резултата за 62-62, а до края на срещата реализира голяма част от атаките си и стигна до победата.

За България най-резултатен с 14 точки бе Александър Янев. По 13 пък вкараха Иван Лилов и Божидар Аврамов. За Португалия Жоао Гомеш регистрира 17 точки, а Хосе Силва – 12.