Чудесен Григор Димитров смачка поляк и стигна до нов полуфинал в АТП!

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
13:17, 20 юли 2012, Автор: , Преглеждания:108

Григор Димитров се класира на втория си пореден полуфинал в АТП и общо трети в кариерата, след като смачка поляка Лукаш Кубот с 6-3; 6-2 в среща от четвъртфиналите на турнира в швейцарския град Гщаад.

Срещата започна равностойно и без възможности за брейк, което доведе резултата до 2-2. В шестия гейм хасковлията получи първия си шанс за пробив и след страхотен минаващ удар матира поляка, за да дръпне с 4-2. След това Гришо затвърди своя брейк, а в деветия гейм сервираше за сета. Кубот стигна до точка за връщане на пробива, но Димитров показа класа и в крайна сметка взе първата част след 6-3.

Вторият сет тръгна прекрасно за Григор, който наниза два поредни брейка и имаше преднина от разгромното 4-0. В петия гейм полякът спря серията на съперника си и намали пасива си до 1-4. До края българинът нямаше никакви затруднения и след 6-2 сложи точка на спора в двубоя, който продължи само 63 минути.

С този успех Димитров си заработи 90 точки за класацията на АТП и ще има шанс да изравни най-доброто класиране в кариерата си от №52 в света. В спора за място на финала хасковлията очаква победителя от мача между Фелисиано Лопес и Томас Белучи.