Спартак с труден успех във Владикавказ, Волга блъсна Динамо

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
21:08, 21 юли 2012, Автор: , Преглеждания:97

Отборът на Спартак Москва стартира с трудна победа в новото първенство на руската Премиер лига, след като в мач от първи кръг надделя с 2-1 при визитата на Алания.

Още преди изтичането на първата минута нигерийският нападател Емануел Еменике получи пас от Дзюба и отбеляза за 1-0. Домакините съумяха бързо да се съвземат и в 14-ата Хубулов доведе нещата до 1-1. Момчетата на дебютанта Унай Емери стигнаха до трите точки малко преди края, след като Григориев си вкара автогол.

По-рано днес отборът на Волга постигна малко изненадваща победа с 1-0 при домакинството си на Динамо Москва. Единственото попадение в срещата отбеляза Шуленин, който в 69-ата минута се възползва от асистенция на Сапогов. Интересното е, че тимът от Нижни Новгород игра с човек по-малко от 51-ата минута, след като червен картон получи халфът Максимов.

След днешните резултати Локомотив Москва, ЦСКА Москва, Спартак Москва и Волга са начело в класирането с по три точки.