Байерн разби китайци с 6:0

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
17:12, 24 юли 2012, Автор: , Преглеждания:74

Германският вицешампион Байерн Мюнхен смачка като гост тима на Пекин Гуан с 6:0 в първата си контрола на китайска земя.

Старши треньорът на баварците Юп Хайнкес заложи на два различни състава в двете полувремена. През първото атаката бе водена от новото попълнение Клаудио Писаро, а по крилата действаха „обичайните заподозрени“ Ариен Робен и Франк Рибери. След почивката Байерн игра с двама чисти нападатели в лицето на двамата Марио –  Манджукич и Гомес, а зад тях действаше Шердан Шакири.

Головете за успеха на мюнхенци вкараха Жанг Йунже, който си отбеляза автогол още в седмата минута, Ариен Робен с глава и Клаудио Писаро също с глава преди почивката. През второто полувреме точни бяха Томас Мюлер, Марио Манджукич и Марио Гомес, който получи чудесна асистенция от Шердан Шакири.

Съставът на Байерн: Нойер, Боатенг, Ван Буйтен, Данте, Контенто; Кроос, Тимошчук; Робен, Шакири, Рибери; Писаро (Щарке, Вайзер, Данте, Бадщубер, Кан, Густаво; Мюлер, Шакири, Манджукич; Гомес)