България загуби от световния вицешампион на турнира в София

Публикувано в: Баскетбол, България
20:01, 24 юли 2012, Автор: , Преглеждания:59

Националният отбор на България започна със загуба участието си на силния турнир „Европейски баскетболен тур“ в Арена Армеец, след като претърпя поражение с 65-70 срещу световния вицешампион Турция.

Срещата започна ужасно за домакините, след като южната ни съседка поведе с 11-0 след четири минути и половина игра. Все пак, Христо Николов реализира шест поредни точки, за да събуди „лъвовете“, а след това Станислав Ваклинов и Филип Виденов добавиха по кош, за да намалят пасива ни на 10-13. До края на първата част Турция успя да увеличи малко аванса си и след десет минути имаха предимство от 19-14.

Втората четвърт тръгна силно за нашите и след две поредни тройки на Чавдар Костов и кош на Ники Върбанов България излезе напред с 32-30, което накара Богдан Таневич да иска прекъсване четири минути преди почивката. В края със страхотен алиуп се отчете Илхан, който получи пас от Прелджич и сложи точка на първото полувреме при 37-34 в полза на гостите.

Третата четвърт започна прекрасно за „лъвовете“, които след девет поредни точки и три минути игра вече водеха с 43-37, което накара Таневич да вземе таймаут. Постепенно Турция успя да изравни играта, както и резултата – 48-48, но тройка на Великов даде аванс от три точки на домакините – 51-48. Все пак, до края на периода съседите ни направиха обрат и преди последната десетка имаха предимство от 52-51.

Във финалната част гостите успяха да се отскубнат с аванс от 6-7 точки, но след кош на Ники Върбанов домакините намалиха изоставането си до 63-66 три минути преди края на мача. За обрат, обаче, момчетата на Росен Барчовски нямаха сили и така те загубиха двубоя с 65-70.

Утре от 18:00 часа е вторият сблъсък на България в надпреварата, а съперник на нашите е силният тим на Полша.