Сензация! Дюделанж отряза крилата на Залцбург в Шампионската лига

Публикувано в: Футбол Свят, Шампионска Лига
20:58, 24 юли 2012, Автор: , Преглеждания:75

Първенецът на Люксембург Дюделанж хвърли голямата бомба във втория кръг на квалификациите на Шампионската лига, след като изхвърли Ред Бул. Момчетата от Херцогството загубиха с 3-4 като гости на австрийците, но след успех с 1-0 в първия мач се класираха за следващата фаза, където ще срещнат състава на Марибор (Словения).

Двубоят тръгна прекрасно за Дюделанж, след като Щайнмец откри резултата в 26-ата минута, но още до почивката тимът от Залцбург направи пълен обрат с попадения на Янщер и Хинтерегер. Секунди след началото на второто полувреме Джоачим шокира домакините, изравнявайки за 2-2. В 57-ата минута феновете на „Ред Бул Арена“ изпаднаха в тотален нокаут, след като Щайнмец реализира втория си гол и отново даде предимство на отбора от Люксембург. Момчетата на Роджър Шмид не се предадоха и само в рамките на 60 секунди – между 81-ата и 82-ата минута, успяха да вкарат два бързи гола чрез резервите Кристиано и Сарате и резултатът стана 4-3. До повече попадения, обаче, не се стигна, а гостите доиграха срещата с 10 души след втори жълт картон на Бензуен в 75-ата минута.

Шахтьор Караганди също бе близо до сензация, но в крайна сметка отпадна от надпреварата, след като тимът на Слован се добра до 1-1 с гол в 120-ата минута. Първата среща в Чехия завърши с минимален успех на отбора от Либерец, а на реванша в Казахстан домакините надделяха също с 1-0 след гол от дузпа на Кукейев малко преди почивката. Това доведе сблъсъка до продължения и когато всички очакваха дузпи, резервата Ян Блажек попари Шахтьор, разписвайки се в последните секунди на срещата. По този начин чешкият първенец се класира за третия квалификационен кръг на ШЛ, където ще спори с румънския Клуж.

Норвежкият Молде стигна до следващата фаза след равенство 1-1 при визитата на Вентспилс и по този начин с общ резултат от 4-1 скандинавците се класират за трети кръг. Куракинс даде аванс на латвийците в 24-ата минута, но Ейкрем уби интригата в сблъсъка с попадение в 37-ата. В предпоследния етап преди групите на ШЛ Молде очаква победителя от двойката Базел (Швейцария) – Флора (Естония).