България завърши без победа на турнира в Арена Армеец

Публикувано в: Баскетбол, България
19:51, 26 юли 2012, Автор: , Преглеждания:50

Националният отбор на България приключи на последно място на турнира „Европейски баскетболен тур“ в София, след като в последната си среща отстъпи с 65-82 на тима на Украйна и по този начин завърши надпреварата с три поражения.

Срещата започна много добре за домакините и две минути преди края на първата част те поведоха с 13-6 след три точни изпълнения от наказателната линия на Иван Лилов. До края момчетата на Барчовски бяха перфектни и с тройка със сирената на Костов приключиха първата четвърт при 24-12.

До средата на втория период „лъвовете“ седяха много стабилно на терена и водеха с 30-20, но поредица от грешки позволи на Украйна да намали пасива си на само две точки – 28-30. Това накара Барчовски да ползва таймаут 2,41 минути преди почивката. До края на втората четвърт разликата се запази и България се оттегли в съблекалните при предимство от 32-30.

В началото на третата част гостите успяха набързо да направят серия от 7-0 и дръпнаха с 37-32, но с две поредни тройки на Николов и Аврамов домакините отново поведоха с 38-37. Това, обаче, бе всичко положително за България в тази четвърт и Украйна поведе с 54-44 преди последната десетка.

Само минутка след началото на финалната част Росен Барчовски получи две технически и бе дисквалифициран, а след серия от наказателни изстрели гостите увеличиха аванса си над 10 точки. До края България не успя да настигне съперника си въпреки опитите на Чавдар Костов и Мартин Дурчев и загуби срещата с 65-82.

По този начин нашите останаха на последно място в турнира с три поредни поражения.