Зрелищно 2:2 между Хондурас и Мароко на старта на Олимпиадата

Публикувано в: ЛОНДОН 2012, Футбол Свят
15:51, 26 юли 2012, Автор: , Преглеждания:65

снимка: GRAHAM STUART/AFP/GettyImages

Отборите на Хондурас и Мароко завършиха наравно 2-2 в откриването на мъжкия турнир по футбол на Олимпийските игри в Лондон. Срещата бе от Група Д и се игра на „Хемпдън Парк“

Африканците можеха да открият резултата в 33-ата минута след много техничен удар с глава на Харджа, но стражът на централноамериканския тим изби по блестящ начин. Все пак, Мароко съумя да поведе седем минути по-късно, след като Лабяд свали топката с глава към Барада, който с феноменален шут от дъгата на пеналта не остави шанс на Мендоса.

След почивката Хондурас изненадващо стигна до пълен обрат. Първо в 56-ата минута Фигероа пробва шут от 24 метра, но се получи пас за Бенгтсън, който от няколко метра засече за 1-1. Девет по-късно Джебур събори голмайстора на съперника в пеналта и реферът даде дузпа. Бенгтсън пое отговорността да стреля и с точен шут в средата на вратата даде аванс на своя тим – 2-1.

Само 120 секунди след това халфът на ПСВ Закария Лабяд възстанови статуквото с чудесен гол, прехвърляйки стража Мендоса. В 72-ата минута северноафриканците останаха с човек по-малко, след като Бергдиш бе провокиран от Мартинес и го удари без топка и заслужено видя червен картон.

До края, обаче, нямаше повече попадения и двата отбора разделиха по една точка. Вторият сблъсък от групата е между Испания и Япония и ще се играе в 16:45 часа.