Уругвай с измъчен обрат срещу ОАЕ на „Олд Трафърд“

Публикувано в: ЛОНДОН 2012, Футбол Свят
21:07, 26 юли 2012, Автор: , Преглеждания:72

снимка: AP Photo/Jon Super

В първи мач от Група А на олимпийския турнир по футбол отборът на Уругвай записа много трудна победа с 2-1 над тима на ОАЕ в среща, играна на стадион „Олд Трафърд“" в Манчестър.

Двубоят започна доста сензационно, след като в средата на първата част Исмаел Матар даде аванс на състава от Емирствата. Само 180 секунди преди почивката желаният от Ливърпул Гастон Рамирес успя да изравни след чудесно изпълнение от пряк свободен удар. Десет минути след старта на второто полувреме резервата Николас Лодейро реализира победното попадение за „урусите“.

Вторият сблъсък от Група А е между домакина Великобритания и Сенегал и мачът ще започне в 22:00 часа.

Във втория сблъсък от Група Б съставите на Габон и Швейцария приключиха при равенство 1-1. Адмир Мехмеди даде аванс на европейците с гол от дузпа още в петата минута, но в края на първата част Пиер-Емерик Обамеянг донесе равенството на африканците. В 78-ата минута Оливър Буф остави „кръстоносците“ с човек по-малко, след като получи втори жълт картон за симулация. Въпреки числения си превес Габон не успя да стигне до победно попадение.

След първия кръг в Група Б и четирите отбора – Швейцария, Габон, Корея и Мексико, имат по една точка.