Яник Анел грабна златото в най-очакваното плуване при мъжете

Публикувано в: Водни, Избрано, ЛОНДОН 2012
21:54, 30 юли 2012, Автор: , Преглеждания:111

След допълнителното нажежяване на обстановката от вчерашния финал на щафетата 4х100м кроул за мъже, Яник Анел днес показа, че се е справил по-добре с напрежението, като спечели най-очаквания финал в плуването тази година на 200м свободен стил.

Състезателят на Франция Яник Анел се оказа най-бърз по дистанцията, като разпредели великолепно силите си и не позволи да се стигне до битка за златния медал, като финишира за 1:43.19 минути.

В битката за сребърния медал Таех-ван Парк от Корея и Ян Сун от Китай не успяха да излъчат победител, като завършиха за абсолютното равно време от 1:44.93 минути.

Надеждата на американците за медал – Райън Лохте, се изложи доста и остана четвърти след азиатците с изоставане от 1.90 секунди от победителя.