Брадли Уигинс донесе индивидуална титла на британците

Публикувано в: Колоездене, ЛОНДОН 2012
18:34, 1 авг 2012, Автор: , Преглеждания:85

Брадли Уигинс донесе първия индивидуален златен медал на Великобритания и общо втория в днешния ден, след като триумфира в индивидуалното бягане по часовник в Лондон.

Шампионът от Тур дьо Франс демонстрира страхотна форма, като измина 44-километровото трасе за 50:39.54 минути, което му отреди първата позиция и така очаквания златен медал за британците в колоезденето.

Втори със среброто остана друг от фаворитите Тони Мартин от Германия, който финишира за 51:21.54 минути, като успя да изпревари другия любимец на публиката Кристофър Фрум, който приключи за 51:47.87 минути.

Шампионът от Пекин Фабиан Канчелара се опита да защити трофея си, но болките от падането в общия старт му попречиха и той остана на 7-ма позиция.