ПСВ грабна Суперкупата на Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
03:41, 6 авг 2012, Автор: , Преглеждания:63

снимка: TOUSSAINT KLUITERS/AFP/GettyImages

Отборът на ПСВ Айндховен спечели Суперкупата на Холандия след успех над шампиона Аякс с 4:2. Българският национал Станислав Манолев остана извън състава на победителите.

Двубоят се игра пред 50 000 зрители на стадион „Амстердам Арена“, а „филипсите“ поведоха с 2:0 до 11-ата минута след голове на Ола Тойвонен и Джърмейн Ленс.

Аякс се върна в мача след попадение на Тоби Алдервайрелд минута преди почивката, но в 53-ата минута ПСВ отново поведе с два гола след второ попадение на Тойвонен. Шампионите намалиха на 2:3 след автогол на Марсело в 75-ата минута, но резервата Жоржиньо Вайналдуум затвърди победата на айндховенци с гол в добавеното време.

По този начин ПСВ Айндховен спечели първи трофей за сезона и ознаменува по най-добрия начин завръщането в отбора на треньора Дик Адвокаат и капитана Марк ван Бомел.