България загуби от Холандия на турнира в Чехия

Публикувано в: Баскетбол, България
21:54, 7 авг 2012, Автор: , Преглеждания:62

Българският национален отбор записа поредна загуба в приятелски мач. Нашите отстъпиха с 84-94 на Холандия в първия мач от приятелския турнир в Хомутов, Чехия. Утре от 18.00 часа тимът ни ще срещне Словакия.

Въпреки равностойното начало на срещата, холандците имаха малка преднина през първата четвърт и след нея имаха минимален аванс от 2 точки – 26-24. През вторите 10 минути атаката на Холандия беше много ефективна, а това доведе до 55-45 в полза на Лалетата на почивката.

През третата част България намали разликата си малко, оставяйки си шанс за обрат. След 30 минути холандците водеха с 68-61. До края обаче до обрат така и не се стигна, а разликата отново стана 10 точки.

Николай Върбанов записа 15 точки, Павел Маринов завърши с 14, а капитанът Филип Виденов – с 12 точки. По 9 записаха Седрик Симънс и Божидар Аврамов.