Бразилия размаза Аржентина с лекота

Публикувано в: Волейбол, ЛОНДОН 2012
17:27, 8 авг 2012, Автор: , Преглеждания:81

снимка: Elsa/Getty Images

Световният шампион Бразилия се класира с лекота за полуфиналите на Олимпийските игри в Лондон, след като отнесе с 3-0 (25-19; 25-17; 25-20) гейма тима на Аржентина.

Срещата започна равностойно, но само до първото техническо, след което „селесао“ дръпна с 11-7 и Хавиер Вебер поиска таймаут. Той, обаче, не даде особен резултат и до края на гейма интрига нямаше и момчетата на Бернардо Резенде спечелиха с 25-19. Лошата новина за „златистите“, обаче, бе контузията на Леандро Висото, който бе заменен от Уолъс.

Втората част започна по-добре за „гаучосите“, но след първата техническа пауза последва обрат за Бразилия и 13-10 след грешка на Конте. Това накара  Вебер да ползва прекъсване. До втората пауза разликата в полза на „селесао“ нарастна до четири пункта – 16-12. До края Бразилия отново бе перфектна и след ас на Сидао приключи гейма при 25-17.

Третата част бе най-равностойна, но не съвсем. Аржентина успя да задържи равенството до 17-17, но след две поредни грешки – на Кирога при посрещане и Конте в атака, мачът на практика свърши и Бразилия спечели с лекота с 25-20 и 3-0 гейма.

Мурило Ендрес бе най-резултатен за „кариоките“ с 14 точки. Сидао добави 12, а още 11 реализира Уолъс. За „гаучосите“ Конте приключи с 10 пункта.

В полуфиналите Бразилия очаква Италия или САЩ, които играя в 18 часа.