Дамите на Испания на финал във водната топка

Публикувано в: Водни, ЛОНДОН 2012
00:46, 8 авг 2012, Автор: , Преглеждания:67

снимка: Clive Rose/Getty Images

Дебютантът Испания победи Унгария с 10:9 и се класира за финала на Олимпийския турнир по водна топка за жени, информира БТА.

Младият испански отбор няма загуба от началото на турнира, а в спора за титлата „ла фурия“ ще срещне олимпийския вицешампион САЩ в четвъртък.

Испанките водеха през целия двубой, а четири минути преди края имаха преднина от 10:7. За победителките Ани Еспар реализира четири гола. За Унгария Дора Антал, Габриела Суч и Рита Дравуц реализираха по две попадения.

Мъжкият отбор на Унгария по водна топка е най-успешният в историята, но жените нямат класиране сред първите три от въвеждането на спорта в олимпийската програма преди 12 години. Сега унгарките ще срещат Австралия в спора за бронзовите отличия.