Баскетболистките на САЩ на финал след силно второ полувреме

Публикувано в: Баскетбол, ЛОНДОН 2012
20:55, 9 авг 2012, Автор: , Преглеждания:59

снимка: AP Photo/Eric Gay

Баскетболистките на САЩ се класираха за финала на Олимпийските игри в Лондон, след като в първия полуфинал надделяха с 86-73 над тима на Австралия.

Представителките на Зеления континент направиха страхотно първо полувреме, в края на което имаха аванс от четири точки след 47-43. След почивката момичетата Джено Ориема се събудиха и след великолепни 20 минути стигнаха до победата с 86-73.

Диана Тораси и Тина Чарлз бяха най-резултатни за американките с по 14 точки, като Чарлз се отчете и с 10 борби и четири асистенции. Капитанът на Щатите Сю Бърд се отличи с 13 пункта.

За австралийките Елизабет Кембидж реализира 19, а Лорън Джексън направи страхотен двубой и завърши с дабъл-дабъл от 14 точки и 17 борби.

Във финала САЩ очаква победителките от сблъсъка между Русия и Франция, които ще спорят в 23:00 часа.