Злато за Германия и в дамската двойка каяк

Публикувано в: Водни, ЛОНДОН 2012
12:56, 9 авг 2012, Автор: , Преглеждания:127

Германия имаше много успешен ден на гребния канал Итън, след като от 4 старта спечели 2 златни медала. Второто отличие донесоха каякчийките в дистанцията на 500 метра.

Франциска Вебер и Тина Дитце грабнаха второ олимпийско отличие, след като вчера спечелиха сребърния медал в четворката, но днес се изкачиха едно стъпало по-нагоре. Германките преминаха първи финала с време от 1:42.213 минути, като изпревариха лодката на Унгария, задвижвана от Катлин Ковач и Наташа Дучев-Яникс с 1.065 секунди.

С бронзовите медали се окичи дуета на Полша в състав Каролина Ная и Беата Миколайчук, като двете завършиха за 1:44.000 и изпревариха с 0.136 стотни китайската двойка.