Етиопия надделя над Кения на 5000м за жени

Публикувано в: Лека Атлетика, ЛОНДОН 2012
22:39, 10 авг 2012, Автор: , Преглеждания:83

Месерет Дефар донесе златен медал на Етиопия в дисциплината 5 000м за жени и по този начин страната й вече излезе пред Кения в своеобразната борба между двете африкански страни в бягането на дългите разстояния.

Месерет Дефар триумфира с титлата на бягането на 5000м и успя да защити титлата си от Пекин отпреди 4г., като финишира за 15:04.25 минути. Втора със сребърното отличие остана кенийката Вивиан Чериот с време от 15:04.73 минути.

Фаворитката за златото и олимпийск шампионка на 10 000м Тирунеш Дибаба от Етиопия трябваше да се задоволи с бронзовия медал, след като завърши за 15:05:15 минути. След нея остана втората представителка на Кения във финала Сали Кипиего. Първата европейка в класирането е британката Джоан Пейви на 7-ма позиция.