Италия и Хърватия ще спорят за златото във водната топка

Публикувано в: Водни, ЛОНДОН 2012
23:36, 10 авг 2012, Автор: , Преглеждания:72

снимка: REUTERS/Laszlo Balogh

Отборите на Хърватия и Италия ще спорят за олимпийската титла на турнира по водна топка при мъжете, след като днес двата състава записаха победи в полуфиналите.

Третите от последното Световно първенство – Хърватия, надделяха над Черна гора със 7:5. Александар Ивович откри резултата за черногорците, но „ватрените“ отговориха с пет безответни гола и решиха всичко в двубоя. Сандро Сукно вкара два гола за победителите, а Дамир Бурич, Михо Бошкович, Андро Бусле, Петар Муслим и Иван Лулюбашич отбелязаха другите пет попадения.

Във втория полуфинал Италия поднесе изненадата, след като надделя с 9-7 над Сърбия. „Адзурите“ поведоха с два гола още след първата част, а на почивката авансът им бе запазен – 6-4. През второто полувреме западната ни съседка опита да стигне до изравняване, но „скуадрата“ задържа преднината си. Валентино Гало се отчете с хеттрик за Италия, а две попадения отбеляза Маурицио Фелуго.

Големият финал между Италия и Хърватия е в неделя от 17:50 часа, а битката за бронза между Черна гора и Сърбия е от 16:30.