Норвегия ще защитава олимпийската си титла в хандбала срещу дебютанта Черна гора

Публикувано в: ЛОНДОН 2012, Още Спорт
01:54, 10 авг 2012, Автор: , Преглеждания:48

снимка: AP Photo/Matthias Schrader

Олимпийският и световен шампион Норвегия победи Южна Корея с 31:25 и се класира за финала на турнира по хандбал за жени на Игрите в Лондон.

Възпитаничките на Торир Хергейрсон поведоха за първи път след две минути и половина игра и до края на изпуснаха инициативата. Европейките до голяма степен предрешиха нещата още в средата на първата част, когато дръпнаха с 13:7. В началото на второто полувреме азиатките намалиха до 16:18, но за повече нямаха сили.

Хайди Локе беше най-полезна за победителките с 8 попадения. Хан На Гуон реализира 7 гола за Република Корея.

Норвегия ще защитава титлата си срещу дебютанта Черна гора, който във втория полуфинал победи Испания с 27-26. С основна заслуга за успеха на балканския тим бяха Катарина Булатович, която наниза девет гола и Бояна Попович, отличила се с шест попадения.

Финалният сблъсък за златото е на 11 август от 22:30 часа, докато в 19:00 ще се срещнат Корея и Испания, които ще спорят за бронзовите отличия.