Корея удари Япония и грабна бронза на Олимпиадата

Публикувано в: ЛОНДОН 2012, Футбол Свят
01:33, 11 авг 2012, Автор: , Преглеждания:57

снимка: Julian Finney/Getty Images

Отборът на Корея спечели бронзовите медали на олимпийския турнир по футбол за мъже, след като се наложи над Япония с 2-0 на „Милениъм Стейдиъм“ в Кардиф.

Резултатът бе открит в 38-ата минута, след като нападателят на Арсенал Парк Чу Йон се възползва от подаване на Хюн Сун Ким, който се появи за първи път като титуляр на този турнир.

Десетина минутки след почивката Ку Джа Чол покачи на 2:0 за Корея след чудесна контраатака . В 87-ата минута японците вкараха гол чрез Йошида, който засече топката с глава след центриране от корнер. Реферът обаче видя фаул срещу вратаря на корейците Сун Джьон и отмени попадението.

Утре от 17:00 часа Мексико и Бразилия излизат един срещу друг в битката за олимпийската титла.