Савинова победи Кастер Семеня на 800м

Публикувано в: Лека Атлетика, ЛОНДОН 2012
22:14, 11 авг 2012, Автор: , Преглеждания:91

Световната шампионка от Даегу Мария Савинова от Русия спечели златния медал в бягането на 800м и надделя над световната шампионка от преди 3 години Кастер Семеня.

Кастер Семеня не започна убедително финала, като след първата обиколка бе на доста задна позиция, докато челото бе окупирано от рускините.

Във финалната част на бягането южноафриканката атакува, но Мария Савинова се бе откъснала напред и финишира първа за време от 1:56.19 минути, което е най-доброто й постижение за сезона.

Семеня завърши втора и грабна сребърното отличие с време от 1:57.23, докато сънародничката на Савинова, Екатерина Поистогова стигна до бронза с личен резултат от 1:57.53 минути.