Егор Мехонцев и Серик Сайпиев със злато от Олимпиадата

Публикувано в: Бойни, ЛОНДОН 2012
18:43, 12 авг 2012, Автор: , Преглеждания:86

снимка: AP Photo/Ivan Sekretarev

Егор Мехонцев спечели олимпийската титла по бокс в категория до 81 кг на Игрите в Лондон, след като на финала победи Адилбек Ниазимбетов от Казахстан след 15:15 точки и съдийско решение в полза на руснака.

Мачът беше с поделено надмощие, като казахстанският боксьор спечели първата част, а Мехонцев втората. В крайна сметка обаче съдиите дадоха предимство на руснака по допълнителни показатели. Бронзовите медали останаха за Флорентино Ямагучи Фалкао от Бразилия и за Олександър Гвоздик от Украйна.

Серик Сайпиев стана олимпийски шампион в категория до 69 килограма, след като във финала смачка британеца Фреди Евънс със 17:9. Казахстанецът, който е двукратен световен първенец, бе по-добър и в трите рунда и донесе първо злато на страната си от боксовия турнир в Лондон. Носители на бронзови медали станаха Тарас Шелестюк (Украйна) и Андрей Замковой (Русия).