След 40-годишна пауза Манчестър Сити отново грабна „Къмюнити Шийлд“ (ВИДЕО)

17:54, 12 авг 2012, Автор: , Преглеждания:72

Отборът на Манчестър Сити започна по най-добрия начин новия сезон в Англия, след като успя да спечели „Къмюнити шийлд“ след успех с 3-2 срещу европейския клубен първенец Челси.

Двубоят на „Вила Парк“ започна с опасен изстрел от фаул на Карлос Тевес, но Чех изби по блестящ начин. В средата на първата част Агуеро отправи много добър удар с глава след подаване на Милнър, но не намери очертанията на вратата. Пет минути преди края на полувремето лондончани успяха да вкарат гол при първата си сериозна атака, след като Торес бе изведен много добре от Рамирес и с удар с левия крак намери мрежата. В 42-ата минута Бранислав Иванович получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Коларов.

Само осем минути след началото на втората част Яя Туре възстанови статуквото, след като засече прекрасно центриране на Милнър. След час игра обратът вече бе пълен, след като  Тевес отбеляза много хубав гол с далечен шут. В 65-ата минута Насри направи резултата 3-1, засичайки от въздуха центриране на Александър Коларов от левия фланг. Десет преди края резервата Бъртранд намали пасива на лондончани, след като довкара отблизо една недобре избита топка от Пантилимон след шут на Стъридж.

За Манчестър Сити това е четвърти трофей в тази андпреварата, като предишните купи са от 1937, 1968 и 1972 година.

Челси: Чех, Иванович, Луиш, Тери, Коул, Лампард, Микел, Рамиреш, Мата (75-Стъридж), Азар (71-Бертранд), Торес

Манчестър Сити: Пантилимон, Сабалета, Компани, Савич (46-Клиши), Клиши, Милнър, Де Йонг, Туре Яя, Насри (77-Силва), Агуеро, Тевес (89-Джеко)