Франция отново е олимпийски шампион по хандбал

Публикувано в: ЛОНДОН 2012, Още Спорт
19:25, 12 авг 2012, Автор: , Преглеждания:113

снимка: JAVIER SORIANO/AFP/GettyImages

Световният шампион Франция защити титлата си на олимпийския турнир по хандбал за мъже. Отборът на Клод Онеста победи на финала Швеция с 22:21 и дублира златните си отличия от Пекин 2008.

Скандинавците пропиляха равен аванс от 5:2, а на почивката „петлите“ вече бяха напред д 10:8. През второто полувреме шампионите поддържаха преднина от 2-3 гола. 39 секунди преди края Ким Екдал вкара за 21:22, но за повече шведите нямаха сили.

Мишел Гигу беше най-резултатен за победителите с 5 попадения, а по 4 гола добавиха Ксавие Бараше и Даниел Нарсис, За скандинавците Никлас Екберг вкара 6 пъти, а Йонас Лархолм реализира 5 попадения.

Бронзовите медали бяха спечелени от тима на Хърватия, който се наложи с 33:26 над Унгария в мача за третото място.