Хърватия спечели олимпийската титла във водната топка

Публикувано в: Водни, ЛОНДОН 2012
20:23, 12 авг 2012, Автор: , Преглеждания:100

снимка: Al Bello/Getty Images

Отборът на Хърватия спечели за първи път в своята история олимпийска титла по водна топка при мъжете, след като във финала на Игрите в Лондон надделя с 8-6 над Италия.

„Адзурите“ започнаха отлично двубоя и с попадения на Гало и Фелуго поведоха с 2-0, но до края на първото полувреме хърватите направиха пълен обрат с голове на Болюбашич, Йокович и Барац. Малко след почивката Фелуго изравни за 3-3, но Бошкович и Йокович с по две попадения решиха мача, довеждайки нещата до 7-3.

Сърбия спечели бронзовите медали, след като записа победа над Черна гора с 12-11. “Плавите“ стигнаха до успеха по драматичен начин след силна последна част, като в последните 5 минути наваксаха изоставане от три гола. Филип Филипович се отличи с три гола за победителите, а хеттрик за Черна гора записа Александър Ивович.