Швейцария удари Хърватия като гост, Австрия матира Турция за 6 минути

Публикувано в: Футбол Свят
23:34, 15 авг 2012, Автор: , Преглеждания:78

снимка: AP Photo/Filip Horvat

Младият тим на Швейцария продължава да впечатлява с резултатите си в контролите преди световните квалификации, след като тази вечер надделя с 4-2 над Хърватия като гост.

Още в 12-ата минута Гранит Джака откри резултата в полза на „кръстоносците“, но осем по-късно Едуардо да Силва изравни за домакините. В 37-ата Транкило Барнета върна предимството на гостите, а шест след почивката Марио Гавранович засече подаване на Шакири и доведе нещата до 3-1. До края на двубоя Едуардо намали на 2-3 за „ватрените“, а Гавранович с още едно попадение оформи крайното 4-2 в 81-ата минута.

В друга интересна контрола Австрия победи с 2-0 тима на Турция на „Ернст Хапел“. Вундертимът стигна до успеха с два гола още до шестата минута на мача. Вели Кавлак, който е с турски корени, откри резултата след 120 секунди игра, а в шестата минута Андреас Иваншиц се разписа от дузпа за 2-0.

В други мачове от днес Словакия се наложи с 3-1 като гост на Дания, Гърция надделя с 3-2 при визитата си на Норвегия, а Украйна и Чехия завършиха наравно 0-0.