Белгия унищожи Холандия с три гола за пет минути

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
00:26, 16 авг 2012, Автор: , Преглеждания:65

снимка: REUTERS/Michael Kooren

Отборът на Белгия спечели с убедителното 4-2 „съседското“ дерби срещу Холандия в контрола, играна на „Крал Бодуен“ в Брюксел.

Домакините успяха да поведат в резултата в 20-ата минута, след като Миралас подаде по земя от левия фланг и Бентеке от десетина метра реализира за 1-0. Само за 60 секунди след почивката гостите направиха обрат, като първо Нарсинг изравни за 1-1, а след това Хунтелаар даде аванс на „лалетата“.

В 75-ата минута Мертенс изравни резултата след груба грешка в защитата на Холандия, а 120 секунди по-късно Лукаку доведе нещата до 3-2 след шут от малкия пеналт и пас на Мертенс. В 80-ата минута Мертенс се отчете с нова асистенция, този път към Фертонген, който вкара от 8 метра за крайното 4-2.