Кошмарен дебют за Брендън Роджърс – УБА разби Ливърпул с 3:0

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:58, 18 авг 2012, Автор: , Преглеждания:49

снимка: Gareth Copley/Getty Images

Отборът на Ливърпул бе разбит с 0-3 като гост на Уест Бромич в среща от първия кръг на Премиършип, която бе дебют за новия наставник на „червените“ Брендън Роджърс.

„Мърсисайдци“ владееха инициативата през първата част, но Луис Суарес на два пъти не успя да отбележи от нелоши положения. Малко преди почивката, макар и нелогично, домакините стигнаха до гол. Гостите избиха топката при един корнер, но кълбото попадна в Золтан Гера, който овладя на гърди и с феноменално воле не остави шанс на Рейна – 1-0.

Десетина минути след почивката Ливърпул остана с човек по-малко, след като Дани Агер събори Лонг в пеналта и бе пратен под душовете с червен картон. Дузпата, изпълнена по много левашки начин от Шейн Лонг, обаче, бе спасена от Рейна.

Секунди след това Фил Дауд отново посочи бялата точка след доста спорен фаул на Шкъртел срещу Лонг. Този път Одемуинги застана зад топката и реализира за 2-0. В 77-ата минута Ромелу Лукаку направи страхотен дебют за „торбаланите“, реализирайки с глава за класическото 3-0.