Спартак Москва с късен обрат срещу Рубин на „Лужники“

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
14:37, 18 авг 2012, Автор: , Преглеждания:50

Отборът на Спартак Москва спечели дербито на петия кръг на руската Премиер лига, след като се наложи с 2-1 над Рубин Казан на своя „Лужники“.

Срещата се разви много лошо за домакините, след като гостите успяха да поведат в резултата в 36-ата минута след точно изпълнена дузпа от Начо.

Момчетата на Унай Емери показаха характер и съумяха да направят пълен обрат след почивката. Първо бразилският национал Ромуло изравни в 73-ата минута след подаване на Дмитри Комбаров, а след това самият асистент вкара от дузпа в 84-ата и донесе трите точки на Спартак.

След тази победа московчани са на второ място в класирането с 12 пункта, докато Рубин е трети с девет. Лидер с 12 точки е Зенит, но шампионите имат един двубой по-малко.