Юношите ще спорят за седмото място на Евро 2012 след загуба от Латвия

Публикувано в: Баскетбол, България
16:11, 18 авг 2012, Автор: , Преглеждания:100

Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години ще спори за седмото място на Европейското в Латвия и Литва, след като отстъпи с 64-81 пред единия от домакините Латвия в битката за разпределение на класирането между пета и осма позиция.

Балтийците започнаха отлично мача и след прекрасна първа част си осигуриха аванс от осем точки след първите десет минути – 24-16. С много силна втора четвърт момчетата на Петко Делев се върнаха в двубоя и на почивката имаха аванс от един пункт – 37-36.

През второто полувреме латвийците отново влязоха бързо в час и след страхотна игра в атака  съумяха да поведат с 62-55 преди последните 10 минути. Силен старт на България намали резултата на 61-62, но до финалната сирена нашите изпаднаха в тотален нокаут и позволиха серия от 19-0 за балтийците, а мачът приключи при 81-64.

Така юношите ни ще спорят със загубилия в мача Испания – Италия за седмото място в крайното класиране на Европейското първенство.

Най-резултатен за „трикольорите“ днес бе Крис Минков, който реализира 13 точки. Деян Карамфилов приключи с 11, а по девет отбелязаха Николай Стоянов и Александър Везенков, като първият хвана осем борби, а вторият девет.