Аякс разкова НЕК с 6:1 като гост

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
19:32, 19 авг 2012, Автор: , Преглеждания:56

снимка: OLAF KRAAK/AFP/Getty Images

Шампионът на Холандия Аякс записа първа победа в Ередивизие през новия сезон, след като смачка с 6-1 като гост тима на НЕК Наймеген в последния двубой от 2 кръг.

Амстердамци решиха всичко още до почивката, след като нанизаха цели четири попадения. Още в 13-ата минута 19-годишният нападател Джоуди Лукоки откри резултата след пас на Шьоне, а само четири по-късно Кристиан Ериксен удвои. След още 180 секунди Тобиас Сана даде класическо предимство на гостите. Малко преди почивката Тео Янсен засече подаване на Ван дер Вийл и доведе нещата до 4-0. След почивката Сим Де Йонг и Сана реализираха още два гола за шампионите, а между тях Найтинк вкара почетното попадение за домакините.

По-рано днес АЗ Алкмаар надделя с 3-1 при домакинството си на Хераклес. Джоузи Алтидор и Маартен Мартенс дадоха преднина от два гола на победителите още до 26-а минута, а в края двата отбора си размениха по едно попадение. Арментерос намали за гостите в 87-ата минута, а Алтидор с втория си гол сложи точка на спора за 3-1 в добавеното време.

В другите два сблъсъка от днес АДО Ден Хааг и Ваалвайк завършиха при 2-2, а Грьонинген и Вилем също разделиха точките – 1-1.