Спартак Москва елиминира Фенербахче и влезе в групите на ШЛ

Публикувано в: Русия, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:28, 30 авг 2012, Автор: , Преглеждания:55

Отборът на Спартак Москва се класира за групите на Шампионската лига, след като завърши наравно 1-1 при визитата си на Фенербахче. В първия мач руснаците победиха с 2-1 и с общ резултат от 3-2 елиминираха турския си опонент.

Мачът започна много шокиращо за домакините, след като в шестата минута Ари направи страхотно двойно с МакГийди и от няколко метра засече топката в мрежата на „фенерите“ за 1-0.

Малко след почивката Мехмет Топал можеше да изравни, но нямаше късмет, след като бомбеният ми шут попадна в напречната греда, но и стражът Дикан отклони леко топката.

В 56-ата Сухи нацели десния страничен стълб след силен изстрел от десетина метра. В 69-ата минута Муса Соу изравни за „канарчетата“ след удар с глава от два метра.

Десет преди почивката Спартак остана с десет души след втори жълт картон на Деми де Зеув, но до края момчетата на Унай Емери удържаха равенството и се класираха за групите на Шампионската лига.