Локо обърна Спартак в „московското“ дерби на Премиерлигата

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
23:10, 2 сеп 2012, Автор: , Преглеждания:53

Отборът на Локомотив спечели дербито на Москва срещу Спартак, след като надделя с 2-1 като домакин над градския си съперник.

Символичните гостите поведоха в резултата още в шестата минута след гол на Дмитри Комбаров, който се възползва от подаване на Артьом Дзюба. В 60-ата „железничарите“ изравниха след попадение на Даме Н’Дойе, който засече пас на Самедов. Шест минути след това резервата Роман Павлюченко донесе успеха на Локо, реализирайки след нова асистенция на Самедов.

„Богаташите“ от Анжи също се поздравиха с победа днес, след като надвиха с 2-1 слабака Криля Советов като гост. Кристофър Самба откри резултата в 26-ата минута след центриране на Бусуфа, а десет след почивката Ласина Траоре удвои преднината на тима от Махачкала. Малко преди края Пабло Себайос реализира почетното попадение за самарци.

След седмия кръг Зенит и Терек са на първите две места с по 16 точки, докато ЦСКА е трети с 15, а Анжи четвърти с 14. Локомотив заема пета позиция с 13 пункта.